Ndërlidhjet

LONDËR


Raportohet se shërbimi britanik i inteligjencës MI-5 do të pranojë 1.000 të punësuar të rinj në 5 vitet e ardhshme, në kuadër të masave për luftimin e terrorizmit.
Planin formalisht do ta bëjë publik sekretari i Brendshëm David Blunkett javën që vjen.
Personeli shtesë i shërbimit do të ketë vëzhgues, nëpunës dhe gjuhëtarë.
XS
SM
MD
LG