Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan tha se nesër do ta bëjë publik raportin për ardhmërinë politike të Irakut.
"Në misionin për hetimin e fakteve në Irak të prirë nga këshilltari im Lakhdar Brahimi, e studjuam raportin dhe rekomandimet. Mendoj se ekipi i ka shtruar bazat për progresin e mëtejmë në Irak, por ka disa çështje që duhet të adresohen para zgjedhjeve", tha Annan.
Administratori i Irakut Paul Bremer ka deklaruar se organizimi i zgjedhjeve mund të zgjatë 15 muaj.
Sot dy irakienë u vranë në sulme të ndara në Mosul.
XS
SM
MD
LG