Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


Gjashtë ushtarë rusë janë vrarë në dy ditët e shkuara nga sulmet e kryengritësve dhe minat tokësore në Çeçeni.
Ndërkohë, një zyrtar i administratës pro-moskovite njoftoi se trupat ruse janë vënë në gjendje të lartë gatishmërie në prag të 60-vjetorit të deportimit masovik të çeçenëve në Kazakistan, që u krye me urdhër të diktatorit sovjetik Stalin.
XS
SM
MD
LG