Ndërlidhjet

KIRKUK


Së paku 10 njerëz kanë vdekur dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur në një sulm vetvrasës me automjet bombë në qytetin irakian Kirkuk.Shumica e viktimave ishin policë, derisa sulmi ka ndodhur përpara stacionit të policisë së qytetit, bëjnë të ditur zyrtarët irakianë.
XS
SM
MD
LG