Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kombet e Bashkuara kanë publikuar sot raportin e kësaj organizate lidhur me Irakun. Kreu i OKB-së Kofi Anan, ka deklaruar se një sërë problemesh dhe pikëpyetjesh duhet të sqarohen. "Më lejoni të nënvizoj se bashkëpunimi ndërkombëtar është themelor, derisa ne ecim përpara dhe ndihmojmë popullin e Irakut të rifitojë sovranitetin dhe të ndërtojë një Irak paqësor, demokratik dhe të qëndrueshëm", ka thënë Anan.
XS
SM
MD
LG