Ndërlidhjet

TEHERAN


Reformatorët iranian i kanë përshkruar zgjedhjet parlamentare të së premtës si "fiasko historike", në të cilat populli iranian nuk kanë pasur zgjedhje të lira. Në anën tjetër, përderisa autoritetet zgjedhore po i numërojnë votat, konservatorët dhe idhtarët e vijes së fortë, proklamojnë fitorën kundër reformistëve në parlament. Epilogu përfundimtarë i zgjedhjeve pritet të bëhet i ditur sonte vonë.
XS
SM
MD
LG