Ndërlidhjet

IRAN


Zyrtarë zgjedhorë në Iran, vazhdojnë sot me numërimin e votave nga zgjedhjet parlamentare të mbajtura të premtën. Sipas raporteve, pritet që Ministria e Brendshme t'i bëjë publike rezultatet finale. Reformatorët iranian i kanë përshkruar këto zgjedhje si "dështim historik", në të cilat populli iranian nuk kanë pasur zgjedhje të lira. Ndërkaq, konservatorët dhe idhtarët e vijes së fortë, proklamojnë fitorën kundër reformistëve në parlament.
XS
SM
MD
LG