Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë deklaruar se zgjedhjet parlamentare në Iran nuk përputhen me normat ndërkombtare. Duke folur para gazetarëve, zëdhënësi i State Departamentit Richard Boucher ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë shpreh brengosje qysh para mbajtjes së zgjedhjeve për shkak të organizimit të tyre të dobët.Megjithatë, Baucher ka thënë se "presioni për reformat dhe demokracinë do të Iran do të vazhdojë".
XS
SM
MD
LG