Ndërlidhjet

PEKIN


Delegacionet e Shteteve të Bashkuara, Rusisë, Koresë së Veriut dhe të Jugut, Kinës dhe Japonisë, po përgaditen për raundin e ri të bisedimeve nesër në Pekin rreth programeve të armëve bërthamore të Koresë së Veriut. Me të arritur në Pekin, shefi i delegacionit të Koresë së Veriut, Kim Kijeguan, ka thënë se "rrethanat e bisedimeve janë më të mira për dallim nga raundi i kaluar që u mbajt në gusht.
XS
SM
MD
LG