Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka mbrojtur politikat e tij nw nw fjalim tw mbajtur, nw orwt e vona tw ditws sw djeshme, nw Uashington. Bush nw kwtw fjalim ka kritikuar kandidatin demokrat, senatorin John Kerry, i cili duket se do tw fitojw nominimin e demokratwve pwr garwn presidenciale tw nwntorit. Kjo shwnon dhe hapjen e fushatws zgjedhore nga presidenti Bush.
Nw mes tw tjerash nw fjalwn e tij Bush deklaroi:
"E ardhmja jonw varet dhe nga udhwheqja e Amerikws nw botw. Momenti pwr fitoren e lirisw wshtw i madh, por po pwrballemi edhe me sfida tw mwdha. Al-Kaeda wshtw e lwnduar, por jo e shkatwrruar. Terroistw ka ende nw Afganistan dhe Irak. Nwse Amerika tregon pasiguri dhe dobwsi kjo do ta cojw botwn nw tragjedi."
XS
SM
MD
LG