Ndërlidhjet

TEHERAN


Konservatorët kanë shënuar fitore të theksuar në zgjedhjet kundërthënëse paralmanetare në Iran.
Sipas burimeve zyrtare konservatorët kanë fituar 156 vende nga 290 vende që ka parlamenti.
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë kritikuar zgjedhjet si jo të lira dhe të ndershme qysh në procesin e organizimit.
XS
SM
MD
LG