Ndërlidhjet

PEKIN


Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuaera dhe ata të Koresë Veriore, që po marrin pjesë në bisedimet gjashtë palëshe për gjetjen e zgjidhjes për programin bërthamor të Phenianit, dje pasdite dhe sot janë takuar privatisht para se të filloj sesioni plenar. Kështu ka deklaruar sot në Seul një ministër i Koresë Jugore. Përfaqësuesit e të dy Koreve, të Shteteve të Bashkuara, të Rusisë, të Kinës dhe të Japonisë e mbajtën takimin e dytë për gjetjen e zgjidhjes lidhur me programin bërthamor të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG