Ndërlidhjet

JERUSALEM


Dy palestinezë të armatosur në pritë kanë vrarë së paku një izraelit në vendkalimin në Erez, ndërsa ata pastaj janë qëlluar për vdekje nga ushtria izraelite sot herët në mëngjes, ka raportuar radioja zyrtare e Izraelit. Burime palestineze kanë raportuar se në vendkalimin në Erez, të cilin mijëra palestnezë e shfrytëzojnë për të shkuar në punë në Izrael, ishte zhvilluar një shkëmbim intensiv i të shtënave ndërmjet personave të armatosur palestinezë dhe ushtarëve izraelit.
XS
SM
MD
LG