Ndërlidhjet

MAQEDONI


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski, ka humbur jetën në një aksident ajror në rrugë për në Bosnjë-Hercegovinë, ku ishte nisur për një konferencë ndërkombëtare për investimet. Aeroplani i qeverisë maqedonase në të cilin ndodhej presidenti Trajkovski dhe disa këshilltarë të tij, u rrëzua në mjegull të dendur dhe shi në një zonë malore të Bosnjë-Hercegovinës, në afërsi të kufirit me Malin e Zi.(më gjerësisht në kronikën aktuale).
XS
SM
MD
LG