Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ushtarë izraelitë kanë vrarë sot dy palestinez dhe kanë plagosur disa të tjerë, në kohën kur ata po protestonin kundër barrierave që po i vendos Izraeli në Bregun Perendimorë. Më herët, në një sulm tjetër në pjesën ndërmjet Izraelit dhe Rripit të Gazës, janë vrarë dy palestinez dhe një izraelitë. Për këtë sulm, përgjegjësinë e mori brigada e martirëve al-Aksa.
XS
SM
MD
LG