Ndërlidhjet

HAGË


Në Tribunalin e Hagës po zhvillohet një seancë dëgjimore për rastin e Fatmir Limajt dhe dy shqiptarëve tjerë të Kosovës, të akuzuar për krime lufte. Qëllimi i kesaj konference është që të shihet se deri ku kanë arritur përgatitjet për fillimin e gjykimit të tyre dhe për çështjet e tjera procedurale.
XS
SM
MD
LG