Ndërlidhjet

DABLIN


Presidenca irlandeze e Bashkimit Evropian ka ftuar sot për "një takim të shpejtë" ndërmjet kryeministrit izraelit dhe atij palestinez, në kuadër të përpjekjeve për arritjen e një progresi në negociatat për paqe në Lindjen e Mesme. Ministri i jashtëm i Irlandës, Brajan Kouen, pas takimit me ministrin e jashtëm të Izraelit Silvan Shalom, tha se situiata në Lindjen e Mesme nuk duhet të lejohet që të përshkallëzoj.
XS
SM
MD
LG