Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

LOS ANGJELOS


Në “Kodak Theatre” të Los Angjelosit sonte zhvillohet edicioni i 76 ndarjes së çmimeve Oskar. Këtë vit organizatorët janë të shqetësuar për mbarëvajtjen e ceremonisë së shpalljes së fituesve. Kritikët thonë se "këtë vit duket sikur filmat janë përzgjedhur nga një juri pleqësh që duhet të kishin dalë në pension. Sipas kritikës kanë mbetur padrejtësisht jashtë konkurimit filmat “OSAMA”, “Lamtumire Lenin”dhe “Kthimi”.
XS
SM
MD
LG