Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasada amerikane në Moskë tha se Shtetet e Bashkuara i kanë liruar 7 shtetas rusë, që mbaheshin në bazën ushtarake Guantanamo në Kubë.
Ministria e jashtme e Rusisë tha se Uashingtoni dhe Moska tani po i koordinojnë aspektet teknike të transferimit.
Në qendrën e paraburgimit në Guantanamo, Shtetet e Bashkuara mbajnë mbi 600 të huaj.
XS
SM
MD
LG