Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti serb pritet të votojë gjatë ditës për miratimin e qeverisë së Vojisllav Koshtunicës.
Partia Demokratike Serbe e Koshtunicës do formojë një qeveri koalicioni të pakicës me liberalët dhe monarkistët, por beson në mbështetjen nga socialistët e Millosheviqit.
Diplomatët dhe institucionet ndërkombëtare kanë shprehur shqetësimin e tyre lidhur me faktin se qeveria e ardhshme serbe varet nga Socialistët.
XS
SM
MD
LG