Ndërlidhjet

GAZA


Khalil al-Zebin, këshilltar i udhëheqësit palestinez, Jaser Arafat, është qëlluar për vdekje në Rripin e Gazës.
Al-Zebin, 59 vjecar, ishte këshilltar për cështjet e të drejtave të njeriut e mediave dhe njihej si një nga besnikët e vendosur të Jaser Arafatit.
XS
SM
MD
LG