Ndërlidhjet

PESHAWAR


Të paktën 13 besimtarë myslimanë shiitë e kanë humbur jetën nga turrma e pakontrolluar gjatë një ceremoniali fetar në Pakistan.
Në mesin e të vrarëve janë 8 gra dhe 5 fëmijë.
Fatkeqësia ndodhi disa orë pas vrasjes së 44 njerëzve dhe plagosjes së 150 të tjerëve në sulmet sektare të militantëve sunitë në qytetin Quetta.
XS
SM
MD
LG