Ndërlidhjet

BEOGRAD


Me 130 vota për dhe 113 kundër, parlamenti i Serbisë e votoi qeverinë të mbështetur nga socialistët e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Dje kryeministri Vojisllav Koshtunica e paraqiti agjendën e qeverisë, duke premtuar bashkëpunim të kufizuar me Tribunalin e Hagës dhe mos pavarësimin e Kosovës.
Ndërkohë, ambasadori amerikan për krimet e luftës, Pierre-Richard Prosper ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara me qëndrimet e Koshtunicës rreth Tribunalit të Hagës.
XS
SM
MD
LG