Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli është në shkallë të lartë gatishmërie për shkak të deklaratave të Hamasit se do të hakmerret ndaj vrasjes së tre anëtarëve të kësaj organizate, nga sulmet izraelite.
Në të tjera zhvillime gjatë ditës, trupat izraelite kanë ndërmarrë aksione ne qytetin Rafah, ku për pasojë kanë vrarë një 14-vjecar dhe kanë rrafshuar disa shtëpi.
Ushtria izraelite deklaroi se aksionet e fundit synonin shkatërrimin e tuneleve të fshehta që përdoren për furnizimin me armë nga Egjipti të militantëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG