Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria amerikane ka kritikuar ashpër vendimin e autoriteteve ukrainase për të ndaluar transmetimin e radios Kontinent, si e vetmja që transmetonte radiot ndërkombëtare, në mesin e të cilëve dhe Radion Evropa e Lirë/ Radio Liria.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher, ka deklaruar se mbyllja e Radios Evropa e Lirë/ Radio Liria dhe Zërit të Amerikës është sulm ndaj demokracisë.
XS
SM
MD
LG