Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë afgan kanë bërë të ditur se "së paku 7 ushtarë janë vrarë gjatë sulmeve të fundit në Kandahar". Një zyrtarë i lartë ushtarak, ka fajësuar, për këtë sulm, pjesëtarët e mbetur të regjimit taliban. Ai shtoi se kryengritësit e dyshuar talibanez e kanë slumuar një zyrë ushtarake që gjendet në afërsi të kufirit me Pakistanin, dhe se rreth 100 ushtarë afganë tashmë janë dërguar në rajon në kërkim të kryengritësve talibanez.
XS
SM
MD
LG