Ndërlidhjet

TIRANË


Policia në Shqipëri ka deklaruar sot se "ka gjetur një mjet shpërthyes afër ambasadës amerikanë në Tiranë, të cilën më pas e kanë ç'aktivizuar me sukses. Zëdhënësi i policisë ka thënë me këtë rast se " nuk pati të lënduar ndërkaq që hetimet rreth rastit po vazhdojnë". Shqipëria ka shtuar masat e sigurisë në ambasadat perendimore dhe institucionet ndërkombëtare në këtë vend, që nga sulmi me bombë vetvrasëse në Stamboll në nëntor, ku u vranë 62 persona.
XS
SM
MD
LG