Ndërlidhjet

AMARAH


Ushtria amerikane tha se 4 ushtarë të koalicionit në Irakun jugor janë plagosur mbrëmë pasi janë sulmuar me raketa dhe minahedhës.
Ushtarët, për të cilët besohet se janë britanikë, janë sulmuar pranë qytetit Amarah pasi kishin hapur zjarr ndaj turrmës, e cila kundërshtonte arrestimin e një personi që më parë i kishte sulmuar ushtarët.
XS
SM
MD
LG