Ndërlidhjet

MADRID


Më i moshuari i botës vdiq në ujdhesën spanjole Menorca në moshën 114 vjeçare.
Joan Riudavets Moll ishte evidentuar në Librin e Guiness-it si njeriu më i moshuar në botë.
Ai kishte lindur në 15 Dhjetor 1889 dhe tërë jetën e kishte kaluar duke punuar si këpucar.
XS
SM
MD
LG