Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe ai i Meksikës Vincente Fox i diskutuan çështjet ekonomike dhe të emigracionit.
Bush tha pas bisedimeve në rançin e tij në Teksas se ekonomia amerikane "është duke u forcuar".
Komentet e tij vijuan një ditë pasi qeveria tha se muajin e shkuar në Shtetet e Bashkuara u hapën vetëm 21 mijë vende të reja pune, shumë më pak se 125 mijë vendet e punës që i parashikonin ekonomistët.
XS
SM
MD
LG