Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryeministri i Polonisë Leszek Miller dha dorëheqje nga kreu i partisë Socialdemokrate, duke thënë se do të fokusohet në reformat ekonomike dhe përgatitjen e vendit për hyrje në Bashkimin Evropian.
Anketimet e fundit tregojnë se vetëm 12% e polakëve e mbështesin partinë e kryeministrit, për dallim nga 42% në zgjedhjet e vitit 2001.
XS
SM
MD
LG