Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 10 prerdha kanë eksploduar afër hapësirës së selisë së koalicionit që udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara në Bagdad. Por, sipas policisë së Irakut, nuk ka pasur viktima nga këto sulme. Një zëdhënës ushtarak amerikan i ka konfirmuar këto shpërthime.
Policia e Irakut ka thënë se sulmuesit kanë qëlluar nga një veturë e parkuar dhe se pastaj janë larguar nga vendi prej nga kanë goditur me predha.
XS
SM
MD
LG