Ndërlidhjet

PRISHTINË


Seria e bisedimeve teknike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, do të vazhdojë nesër, sërish në Prishtinë. Këtë herë, do të trajtohet çështja e personave të zhdukur dhe të pagjetur të luftës, ka njoftuar administrata e UNMIK-ut. Sipas shënimeve të organizatave të ndryshme humanitare dhe të administratës së UNMIK-ut, në Kosovë ende nuk dihet asgjë për fatin e 3.450 personave të cilët konsiderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG