Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Pesë nga nëntë britanikët, që po mbahen në burgun e Guantanamos, do të lirohen sot". Ky vendim është arritur pas takimit të minsitrit të brendshëm britanik David Blanket me zyrtarë të administratës së Bushit. Me këtë rast Blanket, e bëri të qartë se Britania i kundërshton gjykatat ushtarake siç i ka planifikuar Uashingtoni dhe po bënë trysni për një sistem të përfaqësimit të pavarur ligjor dhe procesin e plotë të apelimit.
XS
SM
MD
LG