Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zgjedhjet në katër Shtete Federale të jugut, mund t'a forcojnë pozitën e senatorit të Shteteve të Bashkuara, John Kerry si kandidatë i Partisë Demokratike për zgjedhjet e nëntorit. Kerry, sot e përfundon fushatën e tij zgjedhore në Flordia, Texas, Louisiana dhe Mississippi.Sipas gjitha gjasave, senatori Kerry, do të jetë sfidues i presidentit aktual George Bush në zgjedhjet që pritet të mbahen në nëntor.
XS
SM
MD
LG