Ndërlidhjet

SHKUP


Zgjedhësit në Maqedoni do të votojnë më 14 prill për pasardhësin e presidentit Trajkovski, që humbi jetën në një aksident ajror.
Kjo u bë e ditur nga ushtruesi i detyrës së presidentit dhe kryetari i Parlamentit, Ljubco Jordanovski.
Rreth 200 vëzhgues ndërkombëtarë do të ndjekin procesin zgjedhor në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG