Ndërlidhjet

SARAJEVË


Forcat e misionit paqeruajtës të NATO-së në Bosnjë –Hercegovinë kanë liruar nga arresti, gjeneralin serb të Bosnjës, Bogdan Subotic.
Subotic ishte arrestuar një javë më parë nën dyshimin se ndihmonte në fshehjen e Radovan Karaxhiqit, i akuzuar për gjenocid dhe krime lufte nga Gjykata e Hagës.
XS
SM
MD
LG