Ndërlidhjet

UASHINGTON


Takimet përzgjedhëse në mesin e demokratëve amerikanë për kandidatin presidencial që do të mbahen në katër shtete jugore, pritet të nxjerrin edhe zyrtarisht senatorin John Kerry si kandidatin për në zgjedhjet e nëntorit.
Përzgjedhjet zhvillohen sot në Florida, Teksas, Luiziana dhe Missisipi.
Në Florida, Kerry akuzoi presidentin Bush që "merr vendime të nxituara", derisa Bush ka deklaruar se "Kerry është thellësisht i papërgjegjshëm".
XS
SM
MD
LG