Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori i Shteteve të Bashkuara John Kerry ka forcuar pozitën si kandidatë i Partisë Demokratike njëherit sfidues i presidentit aktual Bush në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Senatori Kerry, ka arritur fitore në katër shtete federale, në Florida,Mississipi, Texas dhe Louisiana."Javën tjetër votuesit në shtetin Ilinois do të kenë mundësi që delegatët e tyre të më përzgjedhin mua si kandidatin demokratë. Dhe për këtë kërkojë mbështetjen tuaj"ka thënë Kerry.
XS
SM
MD
LG