Ndërlidhjet

VARSHAVË


Policia ushtarake e Polonisë, ka bërë të ditur se dy amerikanë civile dhe përkthyesi i tyre irakian janë gjetur të vrarë në një pikë të rreme kontrolli në jug të Irakut. Sipas policisë, sulmuesit janë arrestuar dhe po mbahen në policinë ushtarake të shteteve të Bashkuara. Në një sulm tjetër, në qytetin Bakuba, dhjetëra njerëz janë plagosur pasi që persona të panjohur kishin sulmuar me bombë, ndërtesën e Këshillit Suprem të Revolucionit Islamik.
XS
SM
MD
LG