Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ka mbërritur në Prishtinë pasditen e sotme Jean Mari Geno, që është shefi i Departamentit të operacioneve paqëruajtëse në Kombet e Bashkuara në Nju Jork. Geno, i cili do të qëndrojë katër ditë në Kosovë, është pritur nga shefi i UNMIK-ut Hari Holkeri dhe ka zhvilluar takime me komandantin e KFOR-it Holger Kamerhof. Geno, ka mbajtur një pritje për udhëheqësit vendorë dhe ndërkombëtarë të Kosovës.
XS
SM
MD
LG