Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush do të merr pjesë në ceremonialin përkujtimor të 300 viktimave të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit nga Long Island, në afërsi të Nju Jorkut.
Javën që shkoi Bushi u kritikua për spotin e fushatës elektorale, në të cilin ishin shfrytëzuar pamje të sulmeve të 11 Shtatorit në Nju Jork dhe Uashington, por zëdhënësi i tij Scot McLellan tha se kjo nuk ka të bëjë me pjesëmarrjen e presidentit në ceremonialin e sotëm.
XS
SM
MD
LG