Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u bëri thirrje votuesve të dalin dhe votojnë në zgjedhjet presidenciale të dielën.
"Vetëm mbështetja e qytetarëve mund t'i ndihmojë presidentit të ardhshëm që ta caktojë kursin e vendit", tha Putin, që shihet si favorit në zgjedhjet, në të cilat nevoitet dalja e 50% të votuesve që ato të jenë të vlefshme.
XS
SM
MD
LG