Ndërlidhjet

ZAGREB


Dy ish gjeneralët kroatë arritën në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara për Krime të Luftës, ku do të përballen me akuzat për krime kundër njerëzimit të kryera në vitin 1995 në ofenzivën kundër kryengritësve serbë.
Gjeneralët në pension Mladen Markaç dhe Ivan Çermak, në Hagë shkuan vullnetarisht.
XS
SM
MD
LG