Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez Yasser Arafat i ka mirëpritur planet për tërheqjen e izraelitëve nga territoret e pushtuara palestineze në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor.
Në Londër, sekretari i jashtëm britanik Jack Straw deklaroi:
"E mirëpresim çdo tërheqje të forcave dhe qeverisë izraelite nga Gaza. Besojmë që kjo të jetë në frymën e planit të paqes, dhe në mënyrë të pranueshme nga bashkësia ndërkombëtare", tha Straw.
XS
SM
MD
LG