Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali për Krime të Luftës e dënoi ish policin serb të Bosnjes Ranko Cesiç me 18 vjet burg, pasi e shpalli fajtor për vrasje, tortura dhe dhunime gjatë luftës në Bosnje.
37-vjeçari Cesiç u akuzua për rolin e tij në mizoritë e kryera në kampin Lluka, njërën nga 30 kampet që u ngritën në luftën e viteve 1992-95.
XS
SM
MD
LG