Ndërlidhjet

VJENË


Irani e ka shtyrë vizitën e planifikuar të inspektorëve bërthamorë.
Ambasadori i Iranit në Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore Pirooz Hosseini tha se shtyrja është kërkuar për shkak të "afrimit të Vitit të Ri iranian".
Në takimin në Vjenë, debati është fokusuar në dallimet mes grupit të prirë nga Shtetet e Bashkuara, që e kritikon Iranin për fshehjen e aktiviteteve bërthamore, dhe disa vendeve të painkuadruara, që ngulmojnë në lavdërimin e bashkëpunimit të Teheranit me agjencinë e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG