Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ditëlindjen e ish komandantit të serbëve të Bosnjës Ratko Mlladiq, SFOR-i e ka shënuar me fushatën e posterave për kapjen e tij.
Në posterat shihen pranga të zbukuruara me fjongo të kuqe, nën të cilat shkruan "Mlladiq, nuk të kemi harruar, kjo është dhurata e vetme për ty".
Mlladiq akuzohet për krime të luftës dhe gjenocid gjatë luftës në Bosnjë në vitet 1992-95.
XS
SM
MD
LG