Ndërlidhjet

MERDAR


Autoritetet serbe i dorëzuan UNMIK-ut, të premten në vendkalimin kufitar Merdar, trupat e 45 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë.
Trupat janë zhvarrosur nga varreza e Batajnicës në afërsi të Beogradit dhe do të identifikohen edhe një herë në Morgun e Rahovecit para se t'u dorëzohen familjarëve.
XS
SM
MD
LG