Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia tha se formalisht i ka kërkuar NATO-s të ndihmojë në sigurinë e Lojërave Olimpike në Athinë.
Ministria e Jashtme tha se NATO-ja do të mund të ndihmonte me "kontroll ajror dhe patrullim të përbashkët në det, si dhe mbrojtje nga sulmet bërthamore, biologjike dhe kimike".
XS
SM
MD
LG